Wizyta Ojca Biskupa w Publicznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Olszance

0

Każda parafia raz na 5 lat przeżywa Wizytację Kanoniczną Ojca Biskupa. Dnia 5 maja 2018 roku miała ona miejsce w Parafii Pogorzela. Przy tej okazji, z inicjatywy pani Wójt Anety Rabczewsiej, PZSP w Olszance odwiedził szczególny Gość-Jego Eminencja Ojciec Jacek Kiciński-Pasterz Diecezji Wrocławskiej, w asyście księży: Grzegorza Kaczorowskiego, Aleksandra Michała Drożdża oraz Ireneusza Alczyk.


Wizyta tak szanownych Gości była wyjątkowym wydarzeniem dla władz Gminy Olszanka, dyrekcji, nauczycieli, rodziców i uczniów naszej szkoły. Uroczyście Ojca Biskupa powitały dzieci pierwszokomunijne i przedszkolne.

Uśmiechnięty Ojciec Biskup witał serdecznie zebranych gości gestem i słowem. Na początku tego niezwykłego spotkania słowa powitania wygłosiły przedszkolaki Gabriela Dorociak, Maja Kubik , Sebastian Dorociak i uczennica Paula Lemiszka. Gościa serdecznie powitała również Pani Dyrektor Bożena Lorent i Pani Wójt Aneta Rabczewska.

Ojciec Biskup podziękował za zaproszenie i dokonał poświęcenia wyremontowanego obiektu PZSP w Olszance oraz nowych sal przedszkolnych. Na zakończenie wizyty Ojciec Biskup udzielił wszystkim zebranym pasterskiego błogosławieństwa. Wizyta Ojca Biskupa w progach naszej szkoły zapisze się nie tylko na stronach naszej kroniki, ale także w naszych sercach i w pamięci jako wizyta niezwykła.

Tekst i zdjęcia Beata Lemiszka