Przedszkolne jasełka w Przylesiu

0

W tradycji polskiej, święta Bożego Narodzenia są czasem szczególnym. Panuje uroczysta atmosfera, pełna radości z narodzin Jezusa Chrystusa. Dom pachnie pierniczkami, choinką i wigilijnymi potrawami. W tym okresie towarzyszy nam wiele obyczajów takich jak dzielenie się opłatkiem, pozostawienie wolnego nakrycia przy stole dla zabłąkanego wędrowca czy wypatrywanie pierwszej gwiazdki przed wigilijną kolacją. To bardzo ważne, aby dzieci zawsze brały udział w tych przygotowaniach dodających Świętom magii i podniosłości.


W przedszkolu nieodzownym elementem przygotowań do świętowania są jasełka.

W tym roku Przedszkolaki z Publicznego Przedszkola w Przylesiu również przygotowały przedstawienie, które zaprezentowały na sesji Rady Gminy Olszanka, która odbyła się 15 grudnia 2016 roku w Obórkach, natomiast 18 grudnia 2016 roku przedstawiły Jasełka w Kościele Parafialnym w Przylesiu.

Apelujemy, aby w ferworze przygotowań i przedświątecznych porządków, znaleźć czas na chwilę refleksji, a do Wigilii zasiąść w świadomości, że nowo narodzony Chrystus jest wśród nas. W dobie wszechobecnej informatyzacji naszego codziennego życia takie właśnie spotkania są bardzo potrzebne, aby przeżyć niepowtarzalne chwile. Pamiętajmy, że jest to czas pojednania, pokoju, miłości.

Składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i pomyślności a także rodzinnych i spokojnych Świąt.

Opracowały: Helena Romanowicz

Ewa Hodór