Dożynki wiejskie w Gminie Skarbimierz.

0

Już kilkanaście dni minęło od niezwykle udanych Dożynek Gminnych w Łukowicach Brzeskich a dożynkowa tradycja jest cały czas obecna w poszczególnych wsiach Gminy Skarbimierz.


2 września 2017r. uroczystości dożynek wiejskich odbyły się w Lipkach i w Zwanowicach. Sołtysi tych wsi Małgorzata Kowalska (Zwanowice) i Zdzisław Uryga (Lipki) wraz z Radami Sołeckimi uczynili wszystko aby mieszkańcy tych wsi oraz przybyli na imprezy dożynkowe goście czuli się jak najlepiej. W czasie festynów wiele radości miały dzieci a dorośli hucznie świętowali do późnej nocy.

9 września 2017r. dożynkowe świętowania odbyły sie  odbyły się w Pępicach, w Kruszynie i w Kopaniu. I w tych miejscach było szereg atrakcji dla dzieci i dorosłych a świętowanie skończyło się późno w nocy. W Pępicach sołtys Jan Kulczycki spotkanie dożynkowe zorganizował na boisku sportowym, w Kruszynie sołtys Anna Drozd zaprosiła mieszkańców wsi do Domy Ludowego      a w Kopaniu sołtys Zbigniew Sawula  zorganizował urocze spotkanie przed Domem Ludowym. Wszędzie w przygotowania włączyli się mieszkańcy wsi.

Wszystkim mieszkańcom Gminy Skarbimierz, którzy pracują w rolnictwie serdecznie dziękujemy za wysiłek aby chleba nikomu nie zabrakło.