Jarmark Bożonarodzeniowy w Brzezinie

1

Już w sobotę 3. grudnia, mieszkańcy Brzeziny będą mogli wziąć udział w wyjątkowym wydarzeniu. Tego dnia bowiem, na Placu przy kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej odbędzie się Jarmark Bożonarodzeniowy. Będzie to wyjątkowa okazja do przygotowania się do okresu świątecznego i integracji lokalnej społeczności.


Wydarzenia wpisane w program Jarmarku rozpoczną się od Mszy Świętej. Nabożeństwo odbędzie się o godzinie 12:00. Tuż po nim, tj. około godz. 13:00, na Placu przy kościele bożonarodzeniowy festyn zostanie oficjalnie otwarty. Tu zaplanowano między innymi rozdawanie ozdób świątecznych wykonanych przez dzieci i dorosłych – mieszkańców Brzeziny oraz innych miejscowości z powiatu brzeskiego. Nie zabraknie także okolicznościowych koncertów o tematyce świątecznej, w ramach których wystąpią dzieci i młodzież z Gminnej Biblioteki Publicznej w Skarbimierzu oraz chór „Cantate Domino” ze Skarbimierza.

Na przybyłych gości czeka także świąteczny poczęstunek – każdy będzie mógł skosztować tradycyjnej kutii, ciast, ale także gorącej czekolady i herbacianego grzańca. Najmłodsi będą mogli spotkać się z Mikołajem. Jarmark to także świetna okazja do tego by przeprowadzić zbiórkę datków. Środki z tegorocznej zbiórki publicznej przeznaczone zostaną na działania skierowane dla dzieci i młodzieży.

Organizatorami Jarmarku Bożonarodzeniowego w Brzezinie są: Stowarzyszenie Przyjaznych Brzezinie „Kamień”, Proboszcz Parafii pw. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu. Impreza jest współfinansowana ze środków Powiatu Brzeskiego w ramach projektu „Jarmark Bożonarodzeniowy w Brzezinie” w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu kultury poprzez organizację imprez lub wydarzeń kulturalnych dla mieszkańców powiatu.