Festyn z okazji Dnia Dziecka w Żłobiźnie

0

Każdego roku, 1. czerwca, w całym kraju odbywają się różnego rodzaju wydarzenia, imprezy i eventy. Tego dnia – jak wszystkim wiadomo – obchodzony jest Dzień Dziecka. W tym roku z tej okazji w Żłobiźnie zorganizowany zostanie festyn.


Dzień dziecka obchodzony jest na cały świecie. Ustanowiony został w 1954 roku przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. U podstaw święta jest upowszechnienie ideałów i celów dotyczących praw dziecka zawartych w Karcie Narodów Zjednoczonych. Od 1955 roku dzień dziecka jest obchodzony w wielu krajach, w różnych dniach roku – w Polsce 1. czerwca.

Choć powody do ustanowienia święta były ważne i podniosłe, dzisiaj dzień ten jest przede wszystkim okazją do zabawy dla wszystkich dzieci. Dla najmłodszych 1. czerwca jest jednym z ulubionych dni w roku. Nic w tym dziwnego, bowiem właściwie we wszystkim miejscowościach naszego kraju organizowane są różnego rodzaju eventy i wydarzenia z tej okazji.

Nie inaczej będzie w Żłobiźnie, gdzie Dzień Dziecka obchodzony będzie już w środę 30. maja. Tego dnia, na Placu przy Orliku, odbędzie się specjalny Festyn, który rozpocznie się o godzinie 16:30. W programie wydarzenia znalazły się takie atrakcje jak: jazdy konne, dmuchane zjeżdżalnie, zabawy i animacje prowadzone przez animatorów z Seledynka. Nie zabraknie także słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci. Na wydarzenie zapraszają: Sołtys i Rada Sołecka Żłobizny, Stowarzyszenie „Wilijki” oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu.