Dzień Dziecka w Gminie Skarbimierz

0

Przez 8 dni, w poszczególnych miejscowościach Gminy Skarbimierz, trwały różnorodne festyny ukierunkowane na najmłodszych mieszkańców gminy w związku z Dniem Dziecka. Organizatorem wszystkich była Gminna Biblioteka Publiczna w Skarbimierzu oraz sołtysi i Rady Sołeckie poszczególnych wsi. Pierwszy z festynów odbył się w dniu 26 maja 2018r. w Kopaniu, gdzie sołtys Zbigniew Sawula i mieszkańcy wioski zaproponowali dzieciom szereg różnorodnych atrakcji i pyszny poczęstunek. Były dmuchańce, jazda konna a nawet przejażdżki małą motorówką po Odrze. Nazajutrz w niedzielę 27 maja dzieci miały swoje święto w Łukowicach Brzeskich. Tu dzieci bawiły się wraz z animatorami z Seledynka, korzystały z dmuchańców, jeździły konno a sołtys Adam Majdaniuk wraz z Rada Sołecką zapewnili słodki poczęstunek.


30 maja radosne popołudnie czekało dzieci w Żłobiźnie. Na placu przy orliku czekała na dzieci dwugodzinna zabawa z Seledynkiem, dmuchańce, jazda konna i słodki poczęstunek przygotowany przez sołtysa Janusza Jachecia, Radę Sołecką oraz Stowarzyszenie Wilijki. Oprócz radości dzieci mamy mogły skorzystać z fachowych porad kosmetycznych. 31 maja, w Boże Ciało odbył się dzień dziecka w Lipkach. Na placu biesiadnym nieopodal stadionu na dzieci czekały zabawy sportowe, dmuchańce, pyszne słodkości przygotowane przez właściciela sklepu w Lipkach Państwo Danuta i Arnold Sapieja, którzy świętowali 20 – lecie powstania sklepu. Odwały się wesołe mecze piłkarskie dzieci młodszych na starsze i kawalerów na żonatych. Radości było co nie miara. Nad całością czuwał sołtys Zdzisław Uryga.

2 czerwca 2018r. na festyn rodzinny na placu biesiadnym w Zwanowicach zaprosiła dzieci i dorosłych sołtys Małgorzata Kowalska, Rada Sołecka wsi oraz OSP Zwanowice. Festyn poprzedziły Gminne zawody strażackie które wygrali właśnie strażacy ze Zwanowic. W ten sposób radości dzieci były rozdzielone. Najpierw kibicowały strażakom na boisku sportowym a potem bawiły się z animatorami z Seledynka, korzystały z dmuchańców i jazdy konnej. Ze specjalnym pokazem tanecznym „menuata” wystąpiły w pięknych strojach miejscowe dzieci z przedszkola Poziomka. Program bardzo się podobał publiczności. Było wesoło i radośnie a wieczorem zabawa taneczna na powietrzu.

3 czerwca w Skarbimierzu-Osiedle zorganizowano dzieciom Dzień Dziecka na sportowo. Plac przy orliku zapełnił się kolorową gromadką kilkuset dzieci, które uczestniczyły w różnorodnych konkurencjach biegowych i sprawnościowych przygotowanych przez panie instruktorki z GBP Skarbimierz. Wszystkie dzieci wygrały, nosiły na szyjach piękne złote medale, wygrywały drobne upominki       i doskonale się bawiły. Nie brakowało różnorodnych słodkości oraz różnych innych atrakcji. Były dmuchańce, ścianka plastyczna, wielkie bańki mydlane, strzelnica ASG, jazda konna i malowanie buziek. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Wraz z biblioteką festyn przygotowała przewodnicząca Rady Osiedla Ada Wojtys wraz z Radą Osiedla, Stowarzyszeniem Uskrzydleni, oraz Klubem Seniora w Skarbimierzu. Było super.

Także 3 czerwca, prawie 50 dzieci i rodziców z Pępic pojechało z okazji Dnia dziecka na trampoliny do Wrocławia. Wyjazd organizował sołtys Jan Kulczycki. Podobna wycieczka dla dzieci będzie 9 czerwca z Zielęcic w Błędne Skały i 10 czerwca ze Skarbimierza wieś na trampoliny do Wrocławia.