Festyn „ Powitanie Lata” w Skarbimierzu – Osiedle

0

Piękna pogoda, moc atrakcji i dobra zabawa była udziałem uczestników festynu rodzinnego „Powitanie Lata” W Skarbimierzu – Osiedle w dniu 16 czerwca 2018r. Organizatorzy: Przewodnicząca Rady Osiedla Ada Wojtys wraz z Radą Osiedla Skarbimierz i Gminną Biblioteką Publiczną w Skarbimierzu przygotowali dla uczestników: animacje dla dzieci, koncerty dzieci, młodzieży i dorosłych artystów, loty balonem na uwięzi, jazdę konną, zjeżdżalnie tyrolską, dmuchańce, ściankę plastyczną, zabawy z bańkami mydlanymi, kajaki na wodzie, samochód strażacki PSP w Brzegu, wiele stanowisk cateringowych i wspólną zabawę pod chmurką z zespołem „Lego” ze Skarbimierza.


Koncerty przy scenie rozpoczęły dzieci, nauczyciele i rodzice dzieci z Przedszkola „Poziomka”. W pięknym programie wokalno- tanecznym wystąpiło 60 dzieci oraz dodatkowo nauczyciele, a w finale w pięknym utworze Marka Grechuty także rodzice dzieci. Były tańce w pięknych strojach oraz piosenki, także angielskie i włoskie. Na scenie kierowała wszystkim, także występując, Monika Ochyra – dyrektor przedszkola.

Po przedszkolakach scenę opanowały dzieci i młodzież z zespołów artystycznych i w godzinnym programie tanecznym i wokalnym dały popis swoich umiejętności. I znowu ok. 60 wykonawców, piękne choreografie, piosenki i mini spektakle. Wszyscy uczestnicy koncertu dobrze się bawili. Nad przebiegiem czuwały, także czynnie na scenie, panie instruktorki GBP Skarbimierz Aleksandra Ofmańska- Kowalczyk, Justyna Mencel, Aleksandra Bednarek oraz przygotowująca zespół wokalny Elżbieta Łoboda.
Ostatnim koncertem przed zabawą taneczną był popis zespołu Mr&Mrs, w którym uczestnicy festynu wraz z wykonawczyniami udali się w podróż po największych światowych i polskich przebojach muzycznych.

Wszystkie stanowiska z atrakcjami cieszyły się dużym zainteresowaniem. A na pomalowanych buziach dzieci było wiele radości i uśmiechu.

Zabawa pod chmurką z zespołem „Lego” trwała do późnych godzin nocnych.
W trakcie festynu grupa seniorów z Klubu Seniora częstowała ciastem, które upiekli ludzie dobrej woli, mieszkańcy Skarbimierza, nauczyciele i pracownicy szkoły i przedszkola publicznego w Skarbimierzu, aby wspomóc poważnie chorującego chłopca Adasia, mieszkańca Skarbimierza, przedszkolaka, który, głęboko wierzymy, jak najszybciej, wyleczony dołączy do swoich kolegów.

Organizatorzy dziękują partnerom festynu: Fundacji „Uskrzydleni”, Restauracji „Inspiracja” oraz Bankowi Spółdzielczemu w Oławie, a także wszystkim osobom, które pomagały przy przygotowywaniu i zwijaniu miejsca imprezy. Osobiście, pragnę także gorąco podziękować za wysiłek, wszystkim pracownikom GBP Skarbimierz.

Andrzej Sowa