Policjanci zatrzymali pijanego kierowcę, który miał sądowy zakaz

0

W poniedziałek (25.09), policjanci z brzeskiej drogówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. To 46-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego. W organizmie miał blisko promil alkoholu. Tym razem mężczyzna wsiadł za kierownicę mając cofnięte uprawnienia i wbrew obowiązującemu sądowemu zakazowi.


– Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli forda mondeo i szybko spostrzegli, że siedzący za kierownicą mężczyzna jest bardzo nerwowy. Na początku okazało się, że kierowca nie ma przy sobie prawa jazdy, a weryfikacja w policyjnym systemie tylko potwierdziła podejrzenia policjantów. Właściciel forda miał cofnięte uprawnienia i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Zakaz dotyczył 7 kategorii – A, AM, B,C,D,E i T – tłumaczy sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Dodatkowo badanie alkosensorem wskazało, że 46-letni mężczyzna jest pod wpływem alkoholu. Policjantom tłumaczył, że jechał do szpitala odwiedzić żonę i dziecko.

– Sprawa 46-latka ponownie trafi do sądu. Grozi mu teraz do 5 lat pozbawienia wolności. Musi się on również liczyć z orzeczeniem w stosunku do niego zakazu prowadzenia pojazdów do 15 lat – wyjaśnia oficer prasowy KPP w Brzegu.