Brzeg: Podejrzani o rozbój tymczasowo aresztowani

0

Kryminalni z Brzegu zatrzymali 3 mieszkańców powiatu brzeskiego w wieku od 25 do 35 lat. Wszyscy podejrzani są o rozbój na 35-latku. Mężczyźni mięli wtargnąć do jego mieszkania, a następnie zabrać mu pieniądze, 2 telefony oraz dokumenty. Cała trójka działała w warunkach recydywy. Teraz grozi im kara do 18 lat więzienia.


– Do zdarzenia doszło 20 września późnym popołudniem. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 3 mężczyzn weszło do mieszkania 35-latka. Najpierw obezwładnili go, a następnie zabrali mu pieniądze, 2 telefony oraz dokumenty. Pokrzywdzony o wszystkim zawiadomił policję, a swoje straty oszacował na 1000 złotych – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Kryminalni pracujący nad tą sprawą zabezpieczyli ślady i zebrali dowody. Na ich podstawie wytypowali ewentualnych sprawców oraz ustalili gdzie mogą przebywać podejrzewani o to przestępstwo mężczyźni. Już następnego dnia w jednej z miejscowości w powiecie brzeskim dokonano zatrzymania 2 osób. Trzeci wpadł w ręce śledczych kilka dni później.

– Zatrzymani to mieszkańcy powiatu brzeskiego w wieku od 25 do 35 lat. Wszyscy byli już karani za podobne przestępstwa. Tym razem usłyszeli zarzuty rozboju. Grozi im nawet do 18 lat pozbawienia wolności. Sąd wobec podejrzanych zastosował tymczasowy 3-miesięczny areszt – podsumowuje oficer prasowy KPP w Brzegu.

fot. KPP w Brzegu