Policjanci z Brzegu zapraszają mieszkańców miasta do udziału w debacie społecznej

0

Zachęcamy do rozmowy na tematy, które wymagają podjęcia działań prewencyjnych przez policję. Będziemy rozmawiać o poczuciu bezpieczeństwa mieszkańców naszego powiatu i stanie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przypomnimy również jak nie dać się oszukać i gdzie szukać kontaktu z dzielnicowym – informuje Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.


Debata społeczna odbędzie 12 października o godz. 10:00 w brzeskim ratuszu społeczna. Tematyka spotkania będzie dotyczyła m.in.:
– Poczucia bezpieczeństwa mieszkańców powiatu na podstawie naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłoszeń,
– Stanu bezpieczeństwa na drogach w naszym regionie,
– Jak nie dać się oszukać „na wnuczka”, „na policjanta” i „na hydraulika”
– Ponadto policjanci zachęcą do korzystania z aplikacji „Moja Komenda” i przybliżą rolę dzielnicowego w zadaniach policji. Dla mieszkańców będzie to również okazja ku temu, by podyskutować na tematy dla nich ważne.

– To spotkanie pozwoli nam na ustalenie, o jakich zagrożeniach należy rozmawiać w pierwszej kolejności. Pozwoli ono także określić i zaplanować działania zapobiegawcze odpowiadające na zagrożenia. Wszystkich, którzy chcą mieć wpływ na bezpieczeństwo w swoim rejonie zapraszamy do spotkania i rozmowy – podsumowuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba.