21-latek próbował włamać się do dwóch aut. Został zatrzymany dzięki sąsiedzkiej czujności

0

Mieszkanka Brzegu słysząc za oknem podejrzane hałasy zaalarmowała policjantów. Dzięki jej reakcji mężczyzna, który usiłował się włamać do peugeota i daewoo, został zatrzymany. Dodatkowo 21-latek usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.


Informację o tym zdarzeniu oficer dyżurny odebrał w niedzielę w nocy. Zgłaszającą zaniepokoiły hałasy dobiegające z zewnątrz. Z jej relacji wynikało, że może to być dźwięk wybijanych szyb.

– Natychmiast na miejsce zostali skierowani mundurowi, którzy potwierdzili przypuszczenia zaniepokojonej mieszkanki Brzegu. Policjanci na jednym z podwórek w centrum miasta zobaczyli dwa samochody z wybitymi szybami. Sprawdzili podwórko i chwilę później zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Po krótkim pościgu funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Mężczyzna był nietrzeźwy, a dodatkowo policjanci znaleźli przy nim porcję narkotyków. Badanie wykazało, że zabezpieczona substancja to metaamfetamina. Straty wyrządzone przez zatrzymanego poszkodowani oszacowali na blisko 2 000 złotych. 21-latek usłyszał zarzuty usiłowania włamania i posiadania narkotyków, do których się przyznał.

fot. KPP w Brzegu