42-latek uprawiał konopie w altanie. Chciał sprawdzić, czy coś wyrośnie

1
fot. KPP w Brzegu

Kryminalni z Brzegu zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o przestępczość narkotykową. W altanie 42-latka mundurowi znaleźli konopie indyjskie i marihuanę. Mieszkaniec Brzegu tłumaczył, że uprawiał rośliny, aby sprawdzić czy coś z nich wyrośnie. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.


– Policjanci podejrzewali 42-letniego mieszkańca miasta o związek z przestępczością narkotykową. Z informacji śledczych wynikało, że uprawa konopi miała się znajdować w altanie podejrzewanego – mówi sierż. sztab. Patrycja Kaszuba. – W poniedziałek tuż po godzinie 18:00 funkcjonariusze zastali 42-latka w wytypowanej lokalizacji i zauważyli konopie indyjskie w doniczkach. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że zasiał je na próbę, by sprawdzić czy coś z nich wyrośnie – dodaje oficer prasowy KPP w Brzegu.

Kryminalni, oprócz uprawianych roślin, dodatkowo ujawnili susz roślinny, który 42-latek ukrywał w pojemniku po kawie. Badanie pokazało, że jest to marihuana. Mężczyzna usłyszał zarzuty uprawy i posiadania środków odurzających, do który się przyznał. Grozi mu kara do 3 lat więzienia.

  • Krzysztof Świtała

    Nie wiem czy śmiać czy płakać bo jeżeli marihuana jest narkotykiem to i tak nie zmienia to faktu że alkohol jest trucizną o papierosach nie wspomnę więc jak patrzeć na katolickie prawo które za jedno zamyka w więzieniu a na drugim zarabia z pełna świadomością trując ludzi? Czy nie lepiej w tej sytuacji uświadomić społeczeństwo i dać prawo wyboru zarabiając na jednym i drugim? Polska to dziki kraj.