Policjanci podsumowali akcję „Znicz 2017”: 18 kolizji i jeden wypadek ze skutkiem śmiertelnym

0
fot. KPP Brzeg

W tym roku policyjna akcja na drogach trwała aż 7 dni. Funkcjonariusze z powiatu brzeskiego odnotowali w tym czasie 1 wypadek i 18 kolizji. Mundurowi zatrzymali także sześciu kierowców będących w stanie nietrzeźwości, w tym 2 kierujących pojazdami i 4 rowerzystów.


– Działania rozpoczęły się w piątek, 27 października. Brzescy policjanci byli wspierani przez kolegów z Oddziałów Prewencji KWP w Opolu i funkcjonariuszy Straży Miejskiej w Brzegu. Do najtragiczniejszego w skutkach zdarzenia doszło 27 października rano. Wówczas, w wypadku drogowym na obwodnicy Bierzowa zginęła 39-letnia kobieta – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba.

Rekordzistą wśród nietrzeźwych kierowców okazał się 57-letni mężczyzna, który został zatrzymany w Brzegu na ul. Włościańskiej. Badanie pokazało, że w organizmie ma blisko 2,5 promila alkoholu. Mieszkaniec Wrocławia stracił już uprawnienia do kierowania, a za swoje zachowanie będzie odpowiadał przed sądem.

– Akcja „ZNICZ 2017” już się zakończyła, jednak nadal apelujemy o ostrożność za kierownicą. Osoby które przedłużyły sobie czas zadumy i wzięły urlop, w weekend będą wracały do swoich domów. Apelujemy zatem o rozsądek za kierownicą i ściągnięcie nogi z gazu. Pamiętajmy, że zbyt wielu „spóźnionych” kierowców nie dojechało do celu – mówi oficer prasowy Komendy powiatowej policji w Brzegu.