Marihuana i amfetamina w mieszkaniu 30-latka

0
fot. archiwum

Kryminalni z Brzegu zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu brzeskiego. W mieszkaniu mężczyzny znaleziono blisko 120 gramów narkotyków. Śledczy zabezpieczyli też ponad 2 000 złotych, wagę elektroniczną i woreczki strunowe. 30-latek usłyszał zarzuty posiadania i udzielania środków odurzających. Grozi mu do 10 lat więzienia.


– Kryminalni podejrzewali mieszkańca powiatu o związek z przestępczością narkotykową. Zebrane informację pozwoliły na zatrzymanie mężczyzny. Kilka dni temu śledczy zapukali do jego mieszkania i szybko się okazało, że przypuszczenia policjantów potwierdziły się – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Oprócz zielonego suszu i białego proszku, w mieszkaniu była waga elektroniczna i woreczki strunowe. Kryminalni zabezpieczyli też telefon komórkowy i ponad 2 000 złotych.

– Badanie zabezpieczonych substancji pokazało, że to narkotyki – blisko 40 gramów marihuany i 80 gramów amfetaminy – wyjaśnia policjantka.

Mieszkaniec powiatu brzeskiego usłyszał zarzuty posiadania i udzielania środków odurzających, do których się przyznał. Grozi mu teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.