Przyszli informatycy odwiedzili brzeską komendę

0

Uczniowie technikum informatycznego przy Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Brzegu odwiedzili brzeską jednostkę policji. Funkcjonariusze zapoznali swoich gości ze strukturą komendy i poszczególnymi wydziałami, a następnie rozmawiali z przyszłymi informatykami o zagrożeniach czyhających w internecie.


– Mówiliśmy o cyberprzemocy i przestrzegaliśmy przed obrażaniem i wyśmiewaniem się z rówieśników. Uświadamialiśmy, że nieletni także ponoszą odpowiedzialność za swoje zachowanie. Była to również okazja do tego, by przybliżyć uczniom, jak wygląda codzienna służba w policji – mówi sierż. sztab. Patrycja Kaszuba.

– Młodzież dowiedziała się czym zajmują się policjanci w poszczególnych wydziałach i jak wygląda ich codzienność w służbie. Poznali także, jakie wymagania muszą spełniać kandydaci na przyszłych policjantów oraz gdzie i jakie dokumenty powinni złożyć. Zaprezentowaliśmy etapy postępowania kwalifikacyjnego i opowiedzieliśmy słuchaczom na czym polega półroczny kurs podstawowy dla policyjnych kadetów – podsumowuje oficer prasowy KPP w Brzegu.