Kronika 112 – Dwa włamania do domów w ciągu jednego dnia

0
fot. archiwum / Policja

W ostatnich dniach na terenie powiatu brzeskiego doszło do kolejnych kradzieży i włamań. Złodzieje kradną co popadnie, sprzęt budowlany, dokumenty, pieniądze. Niektórzy potrafią splądrować całe mieszkania. Policja apeluje o zachowanie sąsiedzkiej czujności.


BOB BUDOWNICZY
14 listopada do Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim zgłosił się poszkodowany. Mężczyzna przekazał funkcjonariuszom, że terenu budowy złodziej skradł zagęszczarkę. Straty oszacowano na 4 000 złotych.

CHWILA NIEUWAGI
17 listopada brzescy policjanci odebrali zgłoszenie o kradzieży. Z ich ustaleń wynika, że złodziej wykorzystał chwilę nieuwagi i z lady sklepowej skradł pozostawiony na chwilę portfel. Poszkodowana straciła dokumenty i pieniądze. Straty oszacowano na 350 zł.

WŁAMANIA POPOŁUDNIOWĄ PORĄ
21 listopada późnym popołudniem brzescy policjanci odebrali zgłoszenie o dwóch włamaniach do domów jednorodzinnych. Z informacji jakie zebrali policjanci wynika, że złodzieje wykorzystali popołudniową nieobecność domowników i weszli do ich mieszkań. Każda z rodzin swoje straty oszacowała na kilka tysięcy złotych.

Policja apeluje, aby w przypadku podejrzenia włamania do sąsiedniej posesji dzwonić pod numer alarmowy 997 lub 112. Obce samochody zaparkowane w pobliżu miejsca zamieszkania, hałasy na sąsiedniej posesji i podejrzanie zachowujące się osoby – to wszystko sygnały, na które należy jak najszybciej reagować i informować policjantów.