Pijany, bez uprawnień i poszukiwany do odbycia kary. Kierowca jest już za kratkami

1

46-letni kierowca osobowego volkswagena w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. Zdecydował się na jazdę pomimo braku wymaganych uprawnień. Dodatkowo, po sprawdzeniu w policyjnym systemie, okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.


Mieszkaniec powiatu trafił już do więzienia, a za swoje zachowanie znów odpowie przed sądem.

– W niedzielę (19.11) tuż po godzinie 18:00, policjanci z brzeskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę osobowego volkswagena. Mundurowi szybko nabrali podejrzeń, że siedzący za kierownicą mężczyzna może być nietrzeźwy. W rozmowie z funkcjonariuszami 46-latek zachowywał się nerwowo i czuć było od niego woń alkoholu – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Badanie potwierdziło przypuszczenia policjantów. Mężczyzna w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili również dokumenty 46-latka i okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania pojazdami kategorii B.

– Po sprawdzeniu w systemie okazało się również, że mieszkaniec powiatu brzeskiego jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za kierowanie motorowerem pod wpływem alkoholu. Tym razem funkcjonariuszom tłumaczył, że chciał wyświadczyć przysługę sąsiadce i zawiózł ją do oddalonego o kilka kilometrów sklepu – dodaje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.

Mężczyzna trafił już do więzienia. Teraz za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu 46-latek ponownie stanie przed sądem.

Pamiętajmy! Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to przestępstwo, a konsekwencje takiego czynu mogą być tragiczne. W wypadkach drogowych spowodowanych przez pijanych kierowców odnoszą obrażenia, czasami ze skutkiem śmiertelnym, inni użytkownicy dróg i ich pasażerowie. Dlatego nie bądźmy obojętni i kiedy mamy podejrzenie, że kierowca jest nietrzeźwy reagujmy. Możemy uniemożliwić takiej osobie dalszą jazdę, zabrać mu kluczyki i zadzwonić pod numer alarmowy 997 lub 112.