Akcja „Prędkość” na drogach powiatu brzeskiego

0
fot. KPP w Brzegu

Nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol – to główne przyczyny wypadków. Brawura i bezmyślność na drodze często kończą się dramatem dla poszkodowanego, sprawcy zdarzenia oraz ich rodzin. Aby wzmóc ostrożność kierowców i namówić ich do przestrzegania przepisów, mundurowi z Brzegu prowadzą działania pn. „Prędkość”. Akcja koordynowana jest przez Komendę Wojewódzką Policji w Opolu.


– Na naszych drogach wciąż napotykamy kierowców jeżdżących za szybko. Takie osoby swoją nieodpowiedzialnością mogą sprowadzić nieszczęście na siebie i innych użytkowników dróg. Zbyt duża prędkość to przyczyna wielu zdarzeń drogowych, także tych najtragiczniejszych w skutkach – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

– Policjanci prowadzą działania na trasach przelotowych, w miastach i mniejszych miejscowościach. Przede wszystkim chcemy dotrzeć do świadomości kierowców. To kierowcy, piesi, motocykliści i rowerzyści tworzą kulturę bezpieczeństwa na naszych drogach – dodaje oficer prasowy KPP w Brzegu.

Pamiętajmy, że nasze zachowanie i podejmowane decyzje, a także sposób odnoszenia się i traktowania innych na drodze mają wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Nie śpieszmy się i ściągnijmy nogę z gazu – zwłaszcza w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie do 50 km/h.