Awaria sieci gazowej w Grodkowie. Ewakuowano 21 osób

0

Cztery zastępy straży pożarnej, policja, pogotowie gazowe i lokalne centrum zarządzania kryzysowego, prowadzą działania przy ul. Krakowskiej w Grodkowie. Awarii uległa sieć gazowa w pasie drogowym. Ratownicy ewakuowali 21 mieszkańców.


Zgłoszenie o uszkodzonej infrastrukturze gazowej dotarło do służb około godz. 20:40. Technicy pogotowia gazowego ustalili, że usterka w sieci jest poważna i zdecydowano o wezwaniu posiłków z Opola.

– Na miejscu pracują cztery zastępy strażaków z Grodkowa, Bąkowa i Tarnowa Grodkowskiego. Okazało się, że awaria jest poważna i na czas usunięcia usterki ewakuowaliśmy 21 mieszkańców – informuje kpt. Jacek Nowakowski, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Udało nam się ustalić, że z 21 osób ewakuowanych 10 zdecydowało się na lokal zastępczy zapewniony przez Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego. Przypomnijmy, że usterka wystąpiła w pasie drogowym. Ulica Krakowska w miejscu wystąpienia awarii została zamknięta dla ruchu.

AKTUALIZACJA godz. 22.25

– Łącznie ewakuowano 30 osób. Na miejsce zdarzenia jedzie Komendant Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu oraz pogotowie gazowe z Paczkowa – informuje Piotr Skarżyński z PSP w Brzegu.