Nie ustąpił pierwszeństwa dzieciom na przejściu. Dzięki czujności zgłaszającej pijany kierowca trafił w ręce funkcjonariuszy

0

39-latek popełnił na drodze szereg wykroczeń. Między innymi nie ustąpił pierwszeństwa dzieciom wchodzącym na przejście dla pieszych. Jak się okazało w organizmie miał 1,5 promila alkoholu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.


– W piątek (2 lutego) o godzinie 19:30 dyżurny odebrał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy. Z informacji wynikało, że zgłaszająca jedzie za mercedesem, którego kierowca stwarza niebezpieczne sytuacje na drodze. Na przejściu dla pieszych nie ustąpił pierwszeństwa wchodzącym na pasy dzieciom, a kilka ulic dalej wjechał na krawężnik. Ostatecznie zatrzymał się na stacji paliw – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

W tym czasie na miejsce przyjechali już policjanci, którzy potwierdzili podejrzenia kobiety. Badanie alkomatem pokazało, że kierowca w organizmie ma ponad 1,5 promila alkoholu.

– Funkcjonariusze zatrzymali uprawnienia 39-letniemu mieszkańcowi Brzegu, a jego sprawa trafi teraz do sądu. Grozi mu kara do 2 lat więzienia, grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Postawa zgłaszającej zasługuje na pochwałę. Kobieta prawidłowo postąpiła dzwoniąc na numer alarmowy. Dzięki takim zgłoszeniom na naszych drogach jest coraz bezpieczniej, a nietrzeźwi kierowcy ponoszą odpowiedzialność za swoje zachowanie- podsumowuje oficer prasowy KPP w Brzegu.