Policjanci podsumowali rok służby

0

Kadra kierownicza Komendy Powiatowej Policji w Brzegu podsumowała całoroczną pracę funkcjonariuszy. W odprawie uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta oraz zaproszeni goście, a wśród nich wicestarosta powiatu brzeskiego Jan Golonka i burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak.


Komendant Powiatowy Policji w Brzegu insp. Zbigniew Dychus podziękował samorządom za owocną współpracę na rzecz bezpieczeństwa, oraz wsparcie finansowe w zakupie radiowozów i sprzętu biurowego dla funkcjonariuszy.

Komendant Dychus podkreślił również, jak trafną inwestycją był zakupiony przez burmistrza Brzegu alkomat stacjonarny. W ciągu 9 miesięcy na urządzeniu wykonano ponad 1000 badań trzeźwości.

Asp. szt. Dariusz Rosiński podsumował rok na brzeskich drogach. Według policyjnych statystyk, w powiecie brzeskim było mniej niż w 2016 r. wypadków – zwłaszcza tych z ofiarami śmiertelnymi. Naczelnik Wydziały Prewencji podkom. Michał Roman wskazał na najważniejsze programy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji realizowane w powiecie brzeskim. To m.in.: „Dzielnicowy Bliżej Nas”, „Moja Komenda” i „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”, z której korzysta coraz więcej mieszkańców powiatu brzeskiego.

Naczelnik Wydziału Kryminalnego nadkom. Mateusz Lecko poinformował, że wskaźnik załatwionych w 2017 r. spraw utrzymany jest na dobrym poziomie, a wykrywalność przestępstw wynosi ponad 68%. Mateusz Lecko wskazał również na ilość zatrzymań osób mających związek z przestępczością narkotykową, a także podejrzanych o przestępstwa uciążliwe społecznie czyli kradzieże, włamaniami i zniszczenie mienia.

Komendant Wojewódzki Policji w Opolu insp. Jarosław Kaleta podsumował pracę brzeskich funkcjonariuszy, podziękował za poświęcenie i włożony wysiłek w codzienną służbę na rzecz bezpieczeństwa.

źródło i fot. KPP w Brzegu