Nietrzeźwi kierowcy odpowiedzą za łamanie prawa

0

Troje nietrzeźwych kierowców zatrzymali policjanci ruchu drogowego. Wszyscy są mieszkańcami powiatu brzeskiego. 41-letni „rekordzista” w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu, a kierująca Audi nie zmieściła się na moście. Z kolei nietrzeźwy właściciel Fiata, kilka tygodni wcześniej stracił uprawnienia za przekroczenie dozwolonej liczby punktów karnych. Teraz ich sprawy trafią do sądu.


W miniony weekend policjanci z brzeskiej drogówki zatrzymali troje nietrzeźwych kierowców. W sobotę, tuż po godzinie 17:00 funkcjonariusze otrzymali informację, że na jednej z ulic w mieście miało dojść do zdarzenia drogowego, a kierująca prawdopodobnie jest nietrzeźwa. Na miejscu policjanci zastali 30-latkę i osuwający się z mostu nad głębokim rowem samochód. Kobieta tłumaczyła, że jej Audi się nie zmieściło i osunęło w dół. Badanie potwierdziło, że 30-latka była nietrzeźwa, w organizmie miała ponad 2,5 promila alkoholu.

Tego samego dnia w centrum miasta, w ręce policjantów wpadł 33-letni właściciel Fiata. Mężczyzna w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. Okazało się również, że kilka tygodni wcześniej stracił już swoje uprawnienia za przekroczenie dozwolonej liczby punktów karnych. Dzień wcześniej natomiast, mundurowi zatrzymali prawo jazdy 41-latkowi, który nietrzeźwy poruszał się drogą krajową nr 94. Podczas kontroli mężczyzna nie był w stanie utrzymać równowagi, a rozmowa z nim była utrudniona. Badanie na urządzeniu pokazało, że w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu.

Wszyscy zatrzymani to mieszkańcy powiatu brzeskiego. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą teraz przez sądem.