Nowa inicjatywa policji – „Bezpieczny Przejazd Kolejowy”

1

Niestosowanie się do sygnalizacji i znaków w rejonie przejazdów kolejowych czy omijanie zapór – to przewinienia uczestników ruchu drogowego, które mogą kosztować zdrowie lub nawet życie. Aby dotrzeć do świadomości kierowców, rowerzystów i pieszych policjanci włączyli się w akcję „Bezpieczny Przejazd Kolejowy”. Podczas dzisiejszych działań sprawdzano czy użytkownicy dróg stosują się do prawa i nie sprowadzają na siebie niebezpieczeństw poprzez lekkomyślność i brak wyobraźni.


5 marca od wczesnych godzin porannych policjanci z Brzegu włączyli się w wojewódzką akcję „Bezpieczny Przejazd Kolejowy”. Zadaniem funkcjonariuszy w tych działaniach jest przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego w rejonie przejazdów, a także dotarcie do świadomości kierowców. Wszyscy muszą wiedzieć, z jakimi zagrożeniami wiąże się lekceważenie przepisów i jak niewielkie szanse mają pasażerowie samochodu w zderzeniu z pędzącym pociągiem.

Policjanci sprawdzają czy kierowcy, rowerzyści i piesi stosują się do przepisów obowiązujących w rejonie przejazdów kolejowych i wyciągają konsekwencje tam, gdzie prawo jest łamane. Przestrzegają przed niestosowaniem się do sygnalizacji świetlnej i omijaniem zapór na przejazdach kolejowych. Rozmawiają z kierowcami i ostrzegają przed zniecierpliwieniem i pośpiechem, które mogą zawieść w oczekiwaniu na podniesienie zapór kolejowych.

Pamiętajmy, że w podróży nasze bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych, a chwila nieostrożności może nas kosztować zdrowie lub nawet życie. Warto więc przestrzegać przepisów i stosować się do znaków i sygnalizacji w rejonie przejazdów kolejowych.

foto: KPP Brzeg

 • Brzezanin

  Na foto nr 1 wg mnie radiowóz stoi na skrzyżowaniu stwarzając zagrożenie w ruchu i łamiąc przepisy dodtkowo nadużywa sygnałów świetlnych ponieważ nie uczestniczy w żadnej interwencji więc powinny być wyłączone, jednoczesnie ciekawe czy fakt ich użycia zgłosili dyżurnemu.
  Na foto nr 2 radiowóz stoi na strefie zakazu parkowania „przed przejazdem kolejowym oznaczonym odpowiednimi znakami” dodatkowo przy lini ciągłej zmuszając innych kierujacych do przekraczania jej podczas onijania stojacego pojazdu dodatkowo z włączonym sygnałem świetlnym o czym wspomniałem podczas opisu foto nr 1.
  I to ma być uczestniczenie w akcjach promujacych bezpieczeństwo?
  Przecież oni stwarzają zagrożenie dla bezpieczenstwa ruchu drogowego.
  A Wy to jeszcze upubliczniacie.
  Ciekawe czy w ogóle mój komentarz pojawi się czy przejdzie przez cenzure.
  Z niecierpliwością czekam na „odpowiedz” redakcji lub „władzy”.
  Pozdrawiam.