Z okazji Dnia Kobiet promujemy modę na odblaski

0

Policjanci z Brzegu włączyli się w akcję „Kobieto świeć przykładem”. Przez cały dzień funkcjonariusze rozdawali odblaski kobietom i zachęcali, aby poprzez noszenie ich były przykładem dla innych. Przypominano również, że noszenie elementu odblaskowego zwiększa widoczność z odległości ponad 150 metrów. Pamiętajmy, że dla własnego bezpieczeństwa warto nosić odblaski nawet w terenie zabudowanym.


Aby rozmawiać o bezpieczeństwie z niechronionymi uczestników ruchu drogowego każda okazja jest dobra. Tym razem, z okazji święta wszystkich pań, zorganizowano akcję „Kobieto świeć przykładem ”. Rozdawano odblaski mieszkankom powiatu brzeskiego, po to by pamiętały o swoim bezpieczeństwie i były widoczne dla innych użytkowników dróg. Przypomniano, że elementy odblaskowe umieszczone w widocznym miejscu na odzieży sprawiają, że jesteśmy widoczni z odległości ponad 150 m., a to daje szansę kierowcy na właściwy manewr – zahamowanie czy ominiecie nas.

Nasze działania mają na celu podnoszenie społecznej świadomości, a także kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród uczestników ruchu drogowego. Zależy nam aby kobiety w naszym powiecie były widoczne i bezpieczne podczas wieczornych spacerów. Noszenie odblasków to dobry zwyczaj dlatego warto je nosić dla siebie, ale też po to by dawać dobry przykład innym kobietom – tym mały i tym dużym. Im szybciej w naszym społeczeństwie zakotwiczy moda na odblaski tym mniej będziemy odnotowywać zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników dróg – mów sierż. sztab. Patrycja Kaszuba