Nawet 15 lat może spędzić za kratami napastnik, który zaatakował nożem taksówkarza

0
fot. Pomoc Drogowa Krynda Brzeg

W ubiegłym tygodniu na drodze pomiędzy Pępicami a Skarbimierzem doszło do rozboju z udziałem 25-letniego mężczyzny. Pasażer taksówki zaatakował nożem kierowcę i zażądał pieniędzy. Sprawca napadu został schwytany, przebywa już w areszcie, a za kratami może posiedzieć nawet 15 lat.


– 6 marca oficer dyżurny brzeskiej policji odebrał zgłoszenie o napadzie na kierowcę taksówki. Ze zgłoszenia wynikało, że młody mężczyzna, podczas kursu, miał nożem zaatakować taksówkarza i zażądać od niego pieniędzy. Na miejsce natychmiast udały się służby ratunkowe. Jak się okazało podejrzewany uciekł z miejsca, a poszkodowany wymagał opieki medycznej. Z obrażeniami trafił do szpitala – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Policjanci zabezpieczyli ślady i ustalili rysopis podejrzewanego. Już kilkanaście minut od zgłoszenia, w oddalonej o kilka kilometrów miejscowości, funkcjonariusze zatrzymali podejrzewanego.

– To 25-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Usłyszał zarzut usiłowania popełnienia rozboju przy użyciu niebezpiecznego narzędzia. Mężczyźnie teraz grozi kara do 15 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratury tymczasowo aresztował go na trzy miesiące – wyjaśnia oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.