Wstąp do Policji i zostań funkcjonariuszem mundurowej formacji

0
fot. Policja

Policjant – to zawód dla ludzi z pasją. Wiąże się z oddaniem i zaangażowaniem. To służba trudna i wymagająca. Jednocześnie przynosi wiele satysfakcji z niesienia pomocy innym i daje możliwości samorealizacji, kształcenia się i awansowania. W tym roku Komenda Wojewódzka Policji przyjmie 138 osób, które chcą wstąpić do mundurowej formacji i spełnią określone kryteria.


Przygoda z Policją rozpoczyna się od etapu kwalifikacyjnego, który sprawdza zdolność psychofizyczną kandydata do służby. To test wiedzy, test sprawności fizycznej, test psychologiczny i rozmowa kwalifikacyjna, a także szereg badań lekarskich. Kiedy kandydat spełnia wszystkie kryteria zostaje przyjęty w szeregi formacji i ślubuje „(…) służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczpospolitej Polski porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”. Wtedy adept jest gotowy by rozpocząć półroczny kurs w szkole policyjnej.

– Zawód policjant to praca ciekawa ale i wymagająca poświęceń. To również praca dzięki której można się realizować, kształcić i pomagać innym. To praca dla ludzi z pasją, która mimo dużej odpowiedzialności daje dużo satysfakcji. Zainteresowani służbą w Policji niezbędne informacje, wzory dokumentów znajdą na stronie internetowej opolskiej Policji >>> TUTAJ <<< – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Więcej informacji można również odszukać na na stronie internetowej Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu (www.opolska.policja.gov.pl) lub Komendy Głównej Policji (www.policja.pl)

– Zapraszamy także do Komendy Powiatowej Policji w Brzegu przy ul. Robotniczej 10. W Zespole Kadr i Szkolenia chętni dowiedzą się bezpośrednio jak wygląda procedura wstąpienia w szeregi Policji. Komendant Główny Policji określił na rok 2018 dla garnizonu opolskiego następujące terminy i limity przyjęć do służby w Policji: 16 kwietnia 2018 r. – limit 10 osób, 2 lipca 2018 r. – limit 50 osób, 24 września 2018 r. – limit 45 osób, 27 grudnia 2018 r. – limit 33 osób – podsumowuje oficer prasowy KPP w Brzegu.