Policjanci z Brzegu i opolscy celnicy przejęli 260 gramów marihuany

0

Ponad ćwierć kilograma zielonego suszu – to marihuana przywieziona do Polski z Holandii. Narkotyki zostały znalezione przy 37-letnim mieszkańcu powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego, który wracał z kraju tulipanów do swojego rodzinnego miasta.


– Mężczyzna wpadł wracając z Holandii. Kryminalni z Brzegu wspólnie z funkcjonariuszem z Opolskiego Urzędu Celnego i wyszkolonym do wyszukiwania narkotyków psem Grafiim, skontrolowali na brzeskim odcinku autostrady A4 busa, którym podróżował podejrzewany mężczyzna. W bagażu 37-latka funkcjonariusze ujawnili woreczek z suszem roślinnym. Znaleziona substancja od razu została sprawdzona narkotesterem, który pokazał, że to ponad 260 gramów marihuany – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Narkotyki zostały zabezpieczone, a podejrzewany trafił do policyjnego aresztu. Podczas przesłuchania tłumaczył, że marihuanę zakupił w Holandii i wracając do Polski postanowił ją zabrać ze sobą. Mężczyzna usłyszał zarzut wewnątrzwspólnotowego przywozu znacznej ilości środków odurzających. Przyznał się do przedstawionego zarzutu. Teraz grozi mu kara do 5 lat więzienia.