Trzy kolizje i trzech nietrzeźwych kierowców. Policjanci podsumowali świąteczny weekend na drogach

0

Od piątku (30 marca), na drogach powiatu brzeskiego policjanci kontrolowali prędkość, sprawdzali trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz korzystanie z fotelików dla dzieci. Podczas akcji „Bezpieczny wielkanocny weekend” funkcjonariusze odnotowali trzy kolizje drogowe i zatrzymali trzech nietrzeźwych kierowców. Rekordzista miał blisko 2 promile alkoholu.


– Jak co roku, w tym okresie policjanci dbają o bezpieczeństwo podróżujących drogami powiatu brzeskiego. Funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na prędkość i stan trzeźwości kierowców. Każda kontrola drogowa wiąże się również ze sprawdzeniem, czy jadący używają pasów bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach – tłumaczy sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

– Na brzeskich drogach doszło do 3 niegroźnych kolizji, w których nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci zatrzymali także 3 kierujących samochodami w stanie nietrzeźwości alkoholowej, którzy przed sądem odpowiedzą za swoje nieodpowiedzialne zachowanie – dodaje policjantka.

Pierwszy z nich wpadł już w piątek, kilka minut po godzinie 18:00. Kontrola pokazała, że 60-letni mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego opla mając w organizmie blisko promil alkoholu. Dodatkowo okazało się, że nie miał przy sobie prawa jazdy. Jak tłumaczył – nie wziął go z domu, bo wybrał się tylko do kościoła.

Kolejny „kierowca na podwójnym gazie” został zatrzymany w niedzielę, kilka minut przed godz. 6:00. U 30-latka alkosensor również wskazał 1 promil. Ostatni z nieodpowiedzialnych kierowców wpadł w poniedziałek, wczesnym rankiem. Ujął go inny kierowca i zaalarmował policjantów. Badanie pokazało, że mężczyzna w organizmie miał blisko 2 promile alkoholu. Mężczyzna tłumaczył, że chciał sprawdzić, jak to jest podróżować z promilami w organizmie, dlatego po nocnej imprezie wybrał się na wycieczkę z Opola do Brzegu.

Cała trójka straciła już swoje uprawnienia do kierowania, a o ich dalszym losie zadecyduje sąd. Przypomnijmy, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu jest przestępstwem zagrożone karą do 2 lat więzienia, grzywną i sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.