Miał 2 promile alkoholu i zdecydował się odwieźć kolegę do domu

0

Nietrzeźwy mieszkaniec Brzegu wsiadł za kierownicę auta, aby odwieźć kolegę do domu. Na szczęście inny kierowca nie stracił czujności i zaalarmował policjantów. 51-latek w organizmie miał 2 promile alkoholu. Dodatkowo okazało się, że już wcześniej był karany za jazdę pod wpływem alkoholu i obowiązuje go sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.


W niedzielę (22.04), kilka minut po godzinie 21:00 do dyżurnego z brzeskiej komendy zadzwonił zaniepokojony kierowca. Z jego relacji wynikało, że jadącym przed nim renault ma kierować nietrzeźwy mężczyzna. Zgłaszający cały czas jechał za podejrzanym samochodem i na bieżąco informował dyżurnego o wydarzeniach na drodze.

– Na miejsce zostali skierowani funkcjonariusze z ruchu drogowego. Podejrzany samochód zauważyli na jednej z ulic w mieście. Wtedy zatrzymali go do kontroli, a podczas rozmowy mężczyzna był zdenerwowany i wyczuwalny był od niego alkohol. Badanie potwierdziło, że kierowca był nietrzeźwy. W organizmie miał 2 promile alkoholu, a sprawdzenie w systemie policyjnym wykazało, że tym razem wsiadł za kierownicę wbrew obowiązującemu sądowemu zakazowi – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu i złamanie sądowego zakazu grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Wypadki spowodowane przez nietrzeźwych często są tragiczne w skutkach, dlatego w takich przypadkach nie bądźmy obojętni i reagujmy. Kiedy mamy podejrzenie, że widzimy nietrzeźwego za kierownicą możemy zadzwonić na numer alarmowy 997 lub 112 i poinformować policjantów o swoich przypuszczeniach.