Wybuch pieca w Więcmierzycach. Rodzina poparzonego mężczyzny powiadomiła służby na drugi dzień

0
więcmierzycach więcmierzyce

Do groźnego zdarzenia doszło wczoraj (23.04) w miejscowości Więcmierzyce w gm. Grodków. 70-letni mężczyzna został poparzony w wyniku wybuchu pieca, jednak służby powiadomiono dopiero dzisiaj. Poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem LPR do Centrum Leczenia Oparzeń w Siemianowicach Śląskich.


– Zgłoszenie o tym zdarzeniu otrzymaliśmy dzisiaj od zespołu ratownictwa medycznego, który również dzisiaj został wezwany do poparzonego mężczyzny. Na miejscu ustalono jednak, że do wybuchu pieca doszło wczoraj. Pompa rozprowadzająca gorącą wodę prawdopodobnie przestała działać wskutek braku dostawy prądu, dlatego wytworzyło się duże ciśnienie i nastąpiło nagłe rozszczelnienie płaszcza wodnego – informuje Piotr Skarżyński z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Obecni na miejscu ratownicy medyczni zdecydowali o wezwaniu śmigłowca LPR. Rodzina poszkodowanego prawdopodobnie nie zdawała sobie sprawy z zagrożenia dla życia mężczyzny, dlatego o sprawie zawiadomili służby dopiero na drugi dzień, gdy jego stan się pogarszał.