Podczas długiego weekendu będzie więcej policyjnych patroli

0
fot. archiwum

Zbliża się kolejny długi weekend i wielu kierowców wyruszy w trasę. Na drogach powiatu brzeskiego już pojawiło się więcej niż zwykle funkcjonariuszy ruchu drogowego. Policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców i czy pasażerowie mają zapięte pasy.


Oprócz zwiększonego ruchu na drogach, mundurowi spodziewają się, że mieszkańcy regionu będą spędzać wolny czas również nad wodą. Ważne jest, aby zachować należytą wyobraźnię i rozwagę.

– Podczas kontroli drogowych szczególną uwagę zwracamy na trzeźwość kierowców, przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz używanie pasów bezpieczeństwa i fotelików do przewożenia najmłodszych. Dla piratów drogowych nie ma taryfy ulgowej. Funkcjonariusze będą zatrzymywać prawo jazdy kierowcom, którzy rażąco naruszą przepisy – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Policjantka przypomina również o podstawowych zasadach podczas podróży:
– przed wyjazdem sprawdź: stan techniczny pojazdu (działanie świateł, sprawność układu hamulcowego i jezdnego), wyposażenie samochodu (trójkąt ostrzegawczy, gaśnicę), potrzebne dokumenty (prawo jazdy, ubezpieczenie OC oraz dowód rejestracyjny)
– przed podróżą nie spożywaj alkoholu, bądź wypoczęty i wyspany,
– w czasie jazdy korzystaj z pasów bezpieczeństwa, dzieci przewoź w fotelikach,
– przestrzegaj ograniczeń prędkości, dostosuj ją do aktualnie panujących warunków atmosferycznych i drogowych, dobre warunki nie gwarantują bezpieczeństwa,
– pamiętaj o zastosowaniu zasady „ograniczonego zaufania”, szczególnie wobec pieszych i kierujących jednośladami – oni nie zawsze są widoczni na drogach.
Zabezpiecz swoje mieszkanie i dom:
– dobrze pozamykaj wszystkie drzwi i okna,
– poproś sąsiadów o czujność i zwrócenie uwagi na Twoje mieszkanie, a w czasie nieobecności zabieranie poczty,
– nie zostawiaj w mieszkaniu większej gotówki i przedmiotów wartościowych.

Do kierujących apelujemy o rozwagę za kierownicą. Jedźmy z wyobraźnią i prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze.