3 osoby zatruły się nieznaną substancją. Dwoje nastolatków przetransportowano śmigłowcami LPR

1

17-latka, 19-latek i 30-letni mężczyzna zostali znalezieni dziś (7.06) na ogródkach działkowych przy ul. Oławskiej. Na miejsce zadysponowano zespoły ratownictwa medycznego, trzy zastępy straży pożarnej, policję i dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Stan nastolatków jest ciężki.


– Zgłoszenie otrzymaliśmy ok. godz. 18:10. Z informacji wynikało, że dwoje nastolatków zasłabło, a następnie doszło do zatrzymania czynności krążeniowo-oddechowych. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną tego zdarzenia – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

– Nasze działania polegały na asystowaniu zespołom ratownictwa medycznego i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowców LPR. Dwie osoby były słabo wydolne krążeniowo. Poszkodowana nastolatka została przetransportowana śmigłowcem do szpila, trwają przygotowania do przetransportowania poszkodowanego 19-latka – mówi Piotr Skarżyński z PSP w Brzegu.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że zatruciu uległ jeszcze jeden, 30-letni mężczyzna. Przyczyną mogło być zażycie tzw. dopalaczy. Policja prowadzi dochodzenie w tej sprawie.