1,5 roczny chłopczyk wraca do zdrowia. To był nieszczęśliwy wypadek

0

W środę (4.07), kilka minut po godz. 20:00 policjanci z Brzegu zostali poinformowani o wypadku w gospodarstwie rolnym na terenie gminy Lubsza. Podczas gdy ojciec dziecka naprawiał traktor, jego 1,5 roczny synek włożył rękę do maszyny i został zraniony.


– Chłopczyk został zoperowany jeszcze tego samego dnia i na szczęście jego życiu i zdrowiu nic nie zagraża. Podczas żniw dbajmy o bezpieczeństwo swoje i bliskich. Miejmy na oku dzieci, które spędzają czas na podwórku i nigdy nie dajmy się zwieść rutynie przy wykonywanych pracach rolnych – przestrzega sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że całe zdarzenie należy traktować jako nieszczęśliwy wypadek. Ta sytuacja pokazuje, że wystarczy chwila nieuwagi i może dojść tragedii.

– Żniwa to okres wzmożonych prac na roli. W czasie pracy rolnikom towarzyszy wiele zagrożeń związanych m.in. z obsługą maszyn, transportem plonów i pracą na wysokości. Szczególną uwagę zwróćmy na to, co robią nasze pociechy. Przestrzegajmy zasad bezpieczeństwa, nie śpieszmy się, a kiedy jesteśmy zmęczeni warto prace odłożyć, odpocząć i dokończyć następnego dnia. Wystrzegajmy się również nieodpowiedzialnego zachowania, nie dopuszczajmy nieletnich do obsługi i prowadzenia pojazdów oraz maszyn rolniczych. Przypominamy, że przewożenie osób na przyczepach oraz pojazdami rolniczymi w miejscach do tego nieprzeznaczonych, jest bardzo niebezpieczne – podsumowuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Brzegu.