Agresywny 19-latek atakował przypadkowych przechodniów. Trzy osoby zostały poszkodowane

0
fot. KPP w Brzegu

Dzięki szybkiej reakcji mieszkańców Brzegu policjanci zatrzymali młodego mężczyznę. 19-latek zaczepiał przypadkowo napotkane osoby, a następnie okładał je pięściami po całym ciele. Do zdarzenia doszło w poniedziałek (23. lipca) około godziny 14:00.


Młody napastnik prawdopodobnie nie działał na tle rabunkowym. Atakował swoje ofiary w okolicy ulic Ofiar Katynia i Monte Cassino. Najpierw dotkliwie pobił 65-latka, a później zaatakował dwóch innych mężczyzn.

– Kilka minut po godz. 14:00 do dyżurnego brzeskiej komendy dotarło zgłoszenie o pobiciu dwóch mężczyzn. Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze, którzy ustalili tożsamość podejrzewanego i rozpoczęli jego poszukiwania. Po chwili otrzymaliśmy kolejne zgłoszenie, że kilku mężczyzn ujęło napastnika. Jak się okazało, 19-latek wcześniej zaatakował jeszcze jedną osobę – mówi sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

19-latek usłyszał 3 zarzuty dotyczące naruszenia czynności ciała i rozstroju zdrowia. Opuścił już policyjny areszt. Grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.