Kronika 112 – Kradzieże, włamania i nietrzeźwi kierowcy

0

W ostatnich tygodniach na terenie powiatu brzeskiego doszło do kolejnych kradzieży i włamań. Tym razem łupem złodziei padły m.in. pieniądze, akumulator samochodowy oraz rowery. Łączną wartość strat oszacowano na blisko 7 tys. złotych. Policjanci prowadzą czynności zmierzające do ustalenia sprawców.


OPRÓCZ GOTÓWKI UKRADŁ AKUMULATOR
23. lipca w Grodkowie przy ul. Warszawskiej, nieznany sprawca wykorzystując brak osób postronnych włamał się do samochodu, z którego skradł akumulator i pieniądze. Pokrzywdzony wycenił straty spowodowane tym zdarzeniem na 1.000 zł.

ŁATWY ŁUP
23. lipca w Lewinie Brzeskim przy ul. Kościuszki, sprawca wykorzystując pozostawiony przed sklepem niezabezpieczony rower górski dokonał jego kradzieży. Pokrzywdzona oszacowała straty spowodowane tym zdarzeniem na 600 zł.

GRZECZNY WŁAMYWACZ
26. lipca w Brzegu przy ul. Łokietka, doszło do włamania do jednego ze sklepów. Sprawca pokonał wszystkie zabezpieczenia i wszedł do lokalu, ale… nic z niego nie ukradł. Straty spowodowane tym zdarzeniem wyceniono na 4.000 złotych.

ZWINĄŁ PORFEL Z ZAWARTOŚCIĄ
28. lipca w Brzegu przy ul. Kusocińskiego, sprawca wykorzystując godziny wieczorowo–nocne oraz brak osób postronnych, włamał się do zaparkowanego pojazdu i skradł z niego portfel z dokumentami oraz pieniędzmi. Pokrzywdzona oszacowała straty spowodowane tym zdarzeniem na 240 zł.

ROWERY CIĄGLE W MODZIE
27. lipca w Grodkowie przy ul. Jagiełły, złodziej ukradł z klatki schodowej pozostawiony rower. Wartość jednośladu wyceniono na 700 zł.

JAZDA Z PROMILAMI
W okresie od 23. lipca do 5. sierpnia, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Brzegu oraz komisariatów w Grodkowie i Lewinie Brzeskim, ujawnili i zatrzymali 4 nietrzeźwych kierowców. Rekordzistą okazał się 48–letni mieszkaniec powiatu brzeskiego, który poruszał się motorowerem z ponad trzema promilami alkoholu w organizmie.