Zderzenie motocyklisty z osobówką w Brzegu

0

Dziś (1.09) w Brzegu, około godz. 13:00 na drodze krajowej 39 doszło do wypadku z udziałem motocyklisty i auta osobowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na moście nad kanałem Odry kierowca motocykla najechał na tył opla. Droga w miejscu wypadku jest zablokowana.


– Jedna osoba odniosła obrażenia. Nasze działania polegają na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga krajowa jest nieprzejezdna. Utrudnienia w ruchu potrwają do czasu usunięcia skutków wypadku – mówi st. asp. Piotr Skarżyński z Państwowej Straży Pożarnej w Brzegu.

Na miejscu pracują również policjanci. Funkcjonariusze ustalają przebieg i okoliczności w jakich doszło do zdarzenia. Wiadomo, że kierowca osobówki nie odniósł żadnych obrażeń, z kolei motocyklista zostanie przetransportowany do szpitala śmigłowcem LPR.

AKTUALIZACJA: godz. 14:03
– 32-letni kierowca motocykla poruszał się od strony Pisarzowic w kierunku Brzegu. 61-kierowca opla wyjeżdżał z ul. Objazdowej i prawdopodobnie nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście, w wyniku czego doszło do zderzenia. Kierujący osobówką był trzeźwy. Stan poszkodowanego 32-latka nie pozwalał na dokonanie badania trzeźwości. Z obrażeniami został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Opolu – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Dodajmy, że są to wstępne ustalenia. Czynności funkcjonariuszy będą polegały m.in na ustaleniu prędkości z jaką 32-latek poruszał się motocyklem.