Policjanci zatrzymali podejrzanego o serię włamań i kradzieży

0

Kryminalni z Brzegu zatrzymali 23-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna jest podejrzewany o kradzieże i włamania. Jego łupem padły elektronarzędzia i pieniądze, a straty, które spowodował sięgają 17 000 złotych. Za takie przestępstwa grozi kara do 10 lat więzienia.


Do kradzieży z udziałem 23-latka miało dochodzić od początku czerwca do końca lipca bieżącego roku. W tym czasie dyżurny policji odebrał serię zgłoszeń, m.in. dotyczących włamań. Sprawą zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego.

– W miejscach gdzie dochodziło do przestępstw funkcjonariusze zabezpieczyli ślady i zebrali materiały dowodowe. Policjanci przesłuchali poszkodowanych i świadków. Materiały, które zgromadzili pozwoliły na wytypowanie podejrzewanego w tej sprawie. Z ustaleń wynikało, że to 23-letni mieszkaniec Brzegu. Mężczyzna włamał się m.in do przychodni stomatologicznej i sklepu skąd skradł pieniądze. Przestępstwa dotyczyły również kradzieży elektronarzędzi z samochodów. Straty oszacowane przez poszkodowanych wyniosły 17 000 złotych – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Policjanci ustalili miejsce pobytu podejrzewanego i 11 września dokonali jego zatrzymania. 23-latek usłyszał 5 zarzutów.