Kronika 112: Złodzieje nie odpoczywają

0

W minionym tygodniu do funkcjonariuszy Policji zgłosiły się kolejne osoby poszkodowane przez złodziei. Ich łupem padły m.in. perfumy, pieniądze, a nawet kosiarka spalinowa. Policja zatrzymała kolejnych nietrzeźwych kierowców, którzy wsiedli za kierownicę na podwójnym gazie. Rekordzista „wydmuchał” ponad 2 promile.


AMATOR PACHNIDEŁ
12. września policjanci zostali poinformowani o kradzieży sklepowej. Jak ustalili policjanci do jednej z drogerii w mieście wszedł złodziej. Wykorzystał chwilę nieuwagi obsługi sklepowej i skradł dwa markowe perfumy. Straty oszacowano na 600 złotych.

WŁAMANIE DO SAMOCHODU
13. września policjanci z Lewina Brzeskiego odebrali zgłoszenie o kradzieży. Do przestępstwa miało dojść w nocy z 12 na 13 września. Wówczas do samochodu zaparkowanego na jednym z parkingów MOP przy autostradzie A4, wszedł złodziej. Jego łupem padł telefon komórkowy i pieniądze. Straty poszkodowanego oszacowano na 1 300 złotych.

UKRADŁ KOSIARKĘ SPALINOWĄ
13. września do brzeskim policjantów zgłosił się poszkodowany. Mężczyzna zawiadomił funkcjonariuszy o włamaniu do garażu. Złodziej najprawdopodobniej wykorzystał porę nocną i z wnętrza garażu skradł kosiarkę spalinową. Straty zostały oszacowane na 1 700 złotych.

ODJECHAŁ ROWEREM
15. września około godziny 15:30 na ulicy Długiej doszło do kradzieży roweru damskiego. Właścicielka zaledwie na chwilę pozostawiła jednoślad przed sklepem. Kiedy wróciła już go nie było. Straty oszacowano na 700 złotych.

NIETRZEŹWI KIEROWCY
W minionym tygodniu policjanci zatrzymali 3 nietrzeźwych kierowców. Rekordzista w ręce policjantów wpadł 10. września. Wówczas o godzinie 15:30 policjanci z ruchu drogowego zatrzymali kierowcę ciężarówki. Mężczyzna w organizmie miał ponad 2 promile alkoholu. 47-latek, podobnie jak pozostała dwójka, straciła już swoje uprawnienia. Mężczyznom grozi teraz do dwóch lat więzienia, grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.