Stracił prawo jazdy za zbyt szybką jazdę

0

54-letni mężczyzna stracił swoje uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy. Dodatkowo na jego konto trafiło 10 pkt karnych oraz wysoki mandat. To konsekwencje przekroczenia prędkości o ponad 50km/h w terenie zabudowanym.


– W niedzielę, w Łukowicach Brzeskich funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego dokonali pomiaru prędkości kierowcy busa. Wideorejestrator nieoznakowanego radiowozu nagrał, jak kierujący znacznie przekracza prędkość w terenie zabudowanym. Mieszkaniec Śląska jechał 106 km/h i dozwoloną prędkość przekroczył o 56 km/h – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Mężczyzna przez swój pośpiech stracił prawo jazdy i został ukarany wysokim mandatem karnym. Na jego konto wpłynęło też 10 pkt. Należy dodać, że to wcale nie jest najwyższy wymiar kary, bowiem nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn tragicznych wypadków, a tym razem zakończyło się tylko na konsekwencjach prawnych.

Przypomnijmy, że kierowca po przekroczeniu dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h, obligatoryjnie traci prawo jazdy na okres 3 miesięcy. Jeśli w tym czasie osoba siądzie za kierownice bez uprawnień, wówczas 3-miesięczny okres zostanie wydłużony do pół roku. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdu w przedłużonym okresie, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Po cofnięciu uprawnień kierowca będzie musiał ponownie zdać egzamin.