Policjanci poprowadzą debatę społeczną z mieszkańcami

0
fot. KPP Brzeg

Policjanci zapraszają mieszkańców gmin Lewin Brzeski i Olszanka na debatę społeczną. Będą rozmawiać o zagrożeniach, jakie są nanoszone na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.


– Porozmawiamy również o bezpieczeństwie seniorów i kontakcie z dzielnicowymi. Wnioski  ze spotkania zostaną wykorzystane przez funkcjonariuszy z Lewina Brzeskiego w realizacji działań na rzecz bezpieczeństwa społeczności lokalnej – informuje mł. asp. Patrycja Kaszuba z KPP w Brzegu.

Oficer prasowy brzeskiej komendy dodaje, że debata społeczna odbędzie się 3 października o godz. 11:00 w Miejsko-Gminnym Domu Kultury w Lewinie Brzeskim.

– Podczas spotkania skupimy się na poczuciu bezpieczeństwa mieszkańców gminy Lewin Brzeski i Olszanka. Przedstawimy Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w rejonie obydwóch gmin. Pokażemy gdzie najczęściej dochodzi do niepokojących sytuacji i jakie kategorie zagrożeń są najczęściej wybierane przez zgłaszających. Zajmiemy się również bezpieczeństwem seniorów. Opowiemy jak ustrzec się przed kradzieżami i oszustwami. Podpowiemy co powinno zwrócić naszą uwagę i jak się zachować kiedy ktoś podszywa się za policjanta, czy bliską osobę i żąda od nas pieniędzy – wyjaśnia policjantka.

Podczas spotkania mundurowi będą również zachęcać do korzystania z aplikacji Moja Komenda oraz wyjaśniać, gdzie jeszcze szukać kontaktu ze swoim dzielnicowym. Poruszane kwestie oraz zgłaszane uwagi dotyczące szeroko rozumianego bezpieczeństwa zostaną wykorzystane podczas działań podejmowanych przez policjantów z Komisariatu Policji w Lewinie Brzeskim.