Pracownicy natrafili na pocisk artyleryjski w remontowanym amfiteatrze

0

Policjanci, strażacy i saperzy z Brzegu prowadzą działania na terenie brzeskiego amfiteatru. Ze zgłoszenia do służb miało wynikać, że pracownicy budowlani natrafili na pocisk artyleryjski z czasów II wojny światowej. Przedmiot jest częściowo odkryty.


– Zgłoszenie otrzymaliśmy o godz. 16:15.  Firma, która prowadzi prace budowlane na terenie amfiteatru natrafiła na pocisk o średnicy ok. 15 cm. Jest on częściowo odkryty. Na miejsce wezwano saperów – mówi mł. asp. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

– Pracownicy opuścili plac budowy, a teren został zabezpieczony. W pobliżu znajduje się przedszkole, ale obecnie jest zamknięte, więc nie było konieczności ewakuowania żadnych osób – dodaje oficer prasowy KPP w Brzegu.

Z naszych ustaleń wynika, że patrol rozminowania z 1. Brzeskiego Pułku Saperów prowadzi już czynności bezpośrednio związane z zabezpieczeniem przedmiotu. Na razie nie wiadomo czy pocisk artyleryjski zawiera materiał wybuchowy, czy jest to sama łuska.

AKTUALIZACJA
– Saperzy zabezpieczyli jeden pocisk artyleryjski i jedną łuskę. Działania zakończyły się o godz. 19:10 – informuje Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.