Długi weekend bezpieczny na drogach

0
fot. archiwum

Cztery kolizje i jeden nietrzeźwy kierowca, to bilans długiego, styczniowego weekendu na drogach powiatu brzeskiego. Mundurowi czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych, jak i na drogach lokalnych. Policjanci zwracali uwagę na trzeźwość kierujących, prędkość pojazdów i bezpieczeństwo pasażerów.


– Każdy długi weekend to czas odpoczynku z bliskim. To również czas odwiedzin i podróży, a dla mundurowych czas wzmożonej pracy. Policjanci kontrolowali prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, ich trzeźwość i stan techniczny samochodów. Szczególną uwagę zwracali na to, czy dzieci są przewożone w fotelikach, a pasażerowie mają zapięte pasy – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. W czasie trudnych warunków atmosferycznych ważne jest, abyśmy zachowali szczególną ostrożność za kierownicą, ściągnęli nogę z gazu, a także uważali na pieszych i rowerzystów. Jeśli na drodze będziemy kierować się tymi podstawowymi zasadami na pewno będzie bezpieczniej.