Brzeg: Ukradli przewody z torowiska, które uniemożliwiają ruch pociągów

2

Do 8 lat więzienia grozi dwóm mieszkańcom Brzegu. 27 i 18-latek zostali ujęci przez pracowników ochrony kolei, gdy kilka dni temu ukradli elementy linii kolejowej. Sprawcy tłumaczyli, że wracali wzdłuż torowiska do domu i w porzuconej torbie znaleźli aluminiowe kable.


– Według zgłoszenia, które odebrał dyżurny policji, do przestępstwa miało dojść na trasie Brzeg – Lewin Brzeski. Z informacji wynikało również, że podejrzani zostali ujęci przez pracowników ochrony kolei. Policjanci ustalili, że chodzi o kradzież kabli zasilających, których odcięcie uniemożliwia ruch pociągów – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Mundurowi zabezpieczyli materiał dowodowy i ustalili okoliczności zdarzenia. Podczas czynności przy zatrzymanych znaleźli torbę i plecak ze skradzionymi przewodami i narzędziami. Za kradzież elementów linii kolejowej grozi im teraz kara do 8 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP w Brzegu

  • „Ukradli przewody z torowiska, które uniemożliwiają ruch pociągów” – Przewody to raczej Panie Redaktorze Umożliwiają ruch pociągów a Kradzież Uniemożliwia… ciężko czytać takie dyrdymały…

  • Pancio

    Brawo dzielni Policjanci 🙂 wszystko było by fajnie gdyby nie to że to wynik Funkcjonariuszy tak Funkcjonariuszy Pai/Panie Reaktor Straży Ochrony Kolei Jeżeli Tego Pan/Pani nie rozumie odsyłam do ustawy o Transporcie Kolejowym bądź do szkoły 🙂 Funkcjonariusze SOK Komendy Regionalnej w Opolu Przekazali dla Policji Ujętych sprawców Kradzieży proszę o żetelne opisywanie Faktów 🙂