Przyjeżdżali z Dolnego Śląska, aby kraść w Brzegu alkohol

0

Brzescy policjanci zatrzymali 3 mieszkańców Dolnego Śląska. Dwoje mężczyzn i kobieta kradli droższe alkohole w jednym z brzeskich marketów. Jeden ze sprawców był już karany za podobne przestępstwa i grozi mu teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Pozostała dwójka musi się liczyć z karą do 5 lat więzienia.


– Do zdarzenia doszło 11 kwietnia. Tuż przed godziną 17:00 policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym z marketów na terenie miasta. Mundurowi, którzy zajęli się tą sprawą na miejscu zastali ochroniarza sklepu oraz dwóch mężczyzn podejrzewanych o kradzież . To 40-letni mieszkańcy Dolnego Śląska – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba z brzeskiej komendy.

Policjanci zabezpieczyli monitoring i przesłuchali świadków. Ustalili również, że w procederze brała udział jeszcze jedna osoba. Kilka minut później kryminalni zatrzymali kobietę odpowiadającą rysopisowi. Zauważyli ją kilkaset metrów dalej w zaparkowanym aucie.

– W toku wykonywanych czynności mundurowi ustalili, że te same osoby są odpowiedzialne za kradzież alkoholu, do której doszło kilka tygodni wcześniej. Zdarzenie miało miejsce w tym samym markecie. Wartość skradzionego towaru wynosi 1 000 złotych – wyjaśnia oficer prasowy KPP w Brzegu.

Sprawą „alkoholowego trio” z Dolnego Śląska zajmie się sąd. Jednemu ze sprawców grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności, a pozostała dwójka może trafić do więzienia nawet na 5 lat.

fot. KPP w Brzegu