Kronika 112 – Skradziono krzewy ozdobne o wartości 90.000 złotych

0

W ostatnim czasie na terenie naszego powiatu doszło do kolejnych przestępstw, wykroczeń i występków. Tym razem łupem złodziei padły, m.in.: cenne krzewy ozdobne, telefon komórkowy i pieniądze. Szacunkowa wartość strat to ponad 90.000 złotych. O tych i innych zdarzeniach piszemy w Kronice 112 poniżej.


OGRODNIK
12 maja br. do brzeskich funkcjonariuszy zgłosiła się poszkodowana. Sprawca wszedł na jej posesję i skradł 30 krzewów ozdobnych. Usiłował również skraść 30 cyprysów i tui. Do zdarzenia doszło w jednej z miejscowości w powiecie brzeskim. Wartość strat oszacowano na 90 000 złotych.

CHWILÓWKA
11 maja br. mundurowi z Grodkowa przyjęli zawiadomienie o kradzieży portfela z dokumentami. W jednym z tamtejszych urzędów sprawca wykorzystał chwilę nieuwagi poszkodowanej i skradł pozostawiony bez nadzoru portfel. Kobieta oszacowała straty na 250 złotych.

JEDEN ZGUBIŁ, DRUGI „ZNALAZŁ”
13 maja br., do brzeskiej komendy zgłosił się mężczyzna. Poszkodowany, wychodząc z jednego z brzeskich lokali, zgubił telefon. Złodziej przywłaszczył sobie „komórkę” o szacowanej wartości 1.300 złotych.

PODRÓŻE Z PROMILAMI
W minionym tygodniu policjanci zatrzymali 5 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem „napojów wyskokowych”. Rekordzistą okazał się 47-latek zatrzymany w Skarbimierzu Osiedle. Mężczyzna zakończył swoją podróż w rowie. Badanie alkotesterem pokazało ponad 3 promile alkoholu. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i grzywna.

policja