Na wczasy bezpiecznym autokarem

0

Stan techniczny pojazdu, wymagane dokumenty, trzeźwość oraz czas pracy kierowcy to główne elementy, na które zwracają uwagę funkcjonariusze. Brzescy policjanci sprawdzają busy i autokary, którymi dzieci i młodzież wyjeżdżają na wycieczki i kolonie podczas wakacji.


– Dobrym zwyczajem stało się już kontrolowanie przez policjantów ruchu drogowego autokarów, które zawiozą dzieci na wycieczki czy obozy. Mundurowi kontrole prowadzą po to, by sprawdzić stan techniczny pojazdu, który wyrusza w daleką trasę, sprawdzają również trzeźwość kierowców. Wszystko, aby dzieci na wypoczynek dotarły bezpiecznie – informuje sierż. sztab. Patrycja Kaszuba, oficer prasowy KPP w Brzegu.

Pamiętajmy, że kontrolę może zgłosić każdy – nauczyciel, rodzic lub opiekun. Wystarczy tylko zadzwonić na numer stacjonarny KPP w Brzegu 77 424 00 03 lub nr alarmowy 997.W Brzegu miejscem wyznaczonym do kontroli jest parking przy DK 94 (obok restauracji Rybiorz). Tam policjanci sprawdzają zgłoszone do kontroli pojazdy. Jeśli jednak nauczyciel lub rodzic – już na miejscu zbiórki – będzie miał jakiekolwiek podejrzenia w stosunku do stanu technicznego autokaru, czy też stanu trzeźwości kierującego, nie powinien absolutnie zgadzać się na wyjazd i powiadomić policjantów.

204-22293_mo1