X Wojewódzki Festiwal Piosenki Religijnej Osób Niepełnosprawnych „Jesteśmy Tu” [fotorelacja]

0

W piątek (27 października) do Brzegu zjechali się wyjątkowi artyści z województwa opolskiego, aby wziąć udział w X Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Religijnej Osób Niepełnosprawnych „Jesteśmy Tu”. Na scenie Brzeskiego Centrum Kultury zaprezentowało się około 300 wokalistów z placówek WTZ, DPS, szkół specjalnych i ośrodków szkolno-wychowawczych. Oprócz występów w wykonaniu uczestników Festiwalu zgromadzeni w Brzeskim Centrum Kultury wysłuchali jubileuszowego koncertu Anny Żebrowskiej.


Zaprezentowaliśmy zespołową piosenkę religijną pt. „Tak mówił papież”. Od poniedziałku do piątku, codziennie przez godzinę, a czasami nawet po południu przygotowaliśmy się na zajęciach teraupetycznych w naszym domu. Wszystkie próby miały nam pomóc, w jak najlepszej prezentacj – opowiadali podopieczni DPS w Kielczy.

Na scenie wystąpiły 24 placówki z 20 miast Opolszczyzny. Patrząc ze sceny muszę przyznać, że mamy komplet gości na widowni. W każdym zakątku widać uśmiech i radość na twarzy – mówiła Magdalena Kłoda, kierownik WTZ w Brzegu i współorganizatorka wydarzenia.

W przyszłym roku formuła festiwalu ulegnie zmianie. Jest to ostatni rok „Festiwalu Piosenki Religijnej”. Od 2018 r. zmieniona zostanie nazwa na „Festiwal Piosenki Osób z Niepełnosprawnością”. Pozwoli to wykonawcom na dobranie dowolnego repertuaru.

Wydarzenie wsparli Burmistrz Brzegu Jerzy Wrębiak, Starosta Powiatu Brzeskiego Maciej Stefański, Samorząd Województwa Opolskiego ze środków PFRON.

Poniżej prezentujemy fotorelację z imprezy: