Za niecałe dwa tygodnie rusza „Muzyczna Jesień w Grodkowie”

0

Już za niecałe dwa tygodnie ruszają Międzynarodowe Konfrontacje Muzyczne „Muzyczna Jesień”. W dniach 17-19.11.2017 na scenie grodkowskiego Ośrodka Kultury i Rekreacji będą rozbrzmiewać dźwięki elektrycznych gitar oraz innych instrumentów muzycznych, a swoje umiejętności zaprezentują wokaliści z dziewiętnastu zespołów muzycznych.


Pierwotnie chęć udziału w kolejnej edycji „Muzycznej jesieni” zgłosiły 52 zespoły, w których na co dzień gra 234 muzyków z jedenastu województw. Najwięcej zgłoszeń wpłynęło z opolskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego.

Po przesłuchaniu  przez komisję nadesłanych nagrań postanowiono, że na festiwalu zagra 19 zespołów, które prezentują różne style muzyczne: relaksacyjny, POP, etniczny, reggae, blues, jazz, ale również mocniejsze brzmienia, jak metal.

Spośród nadesłanych zgłoszeń, jury wybrało dziewięć zespołów, które bezpośrednio staną do walki o główną nagrodę. W piątek (17.11.2017 r.) o godz. 17.00 odbędą się przesłuchania pozostałych dziesięciu zespołów, a najlepsza piątka zostanie zakwalifikowana do sobotnich przesłuchań konkursowych. Następnie jury zakwalifikuje zespoły do koncertu laureatów, na którym zostaną przyznane miejsca oraz wręczone nagrody.

Koncert laureatów odbędzie się w niedzielę (19.11.2017 r.) o godz. 16.00. Przewidywana pula nagród wynosi 6 000 zł.

Regionalna Rozgłośnia Polskiego Radia w Opolu ufundowała nagrodę dla laureata festiwalu w postaci 10-godzinnej sesji nagraniowej w legendarnym studiu M. Więcej szczegółów na plakacie.