Rycerski wieczór na Zamku Piastów Śląskich

0
fot. mat. prasowe organizatora

W najbliższą sobotę (11 listopada) na dziedzińcu Zamku Piastów Śląskich w Brzegu zaprezentuje się Grupa Rekonstrukcji Historycznych Wiwern. W programie: walki ciężkozbrojnych rycerzy, pokazy fechtunku, minstrele grający muzykę dawną, pokaz ognia.


Impreza jest częścią uroczystych obchodów 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości organizowanych przez Starostwo Powiatowe w Brzegu, 1. Brzeski Pułk Saperów im. Tadeusza Kościuszki i Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu.

Program uroczystości 11 listopada:

9.30 Zgłoszenia do Biegu Niepodległości (Rynek-Ratusz)
11.30 Rozpoczęcie Biegu Niepodległości (Rynek-Ratusz)
16.00 Uroczysta Msza Św. koncelebrowana przez ks. Proboszcza Romana Siewierę oraz Kapelana Garnizonu Brzeg ks. mjr. Sławomira Gadowskiego z udziałem Orkiestry Dętej z Żelaznej (kościół pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Brzegu)
17.15 Niepodległościowy Apel Pamięci z udziałem Wojskowej Asysty Honorowej z 1 psap (dziedziniec Zamku Piastów Śląskich w Brzegu)
17.30 Pokazy walk rycerskich i teatr ognia (dziedziniec Zamku Piastów Śląskich w Brzegu)

Program uroczystości 12 listopada:
17.00 Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu
– Obchody 10-lecia Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Brzegu
– Otwarcie wystawy pt. „A kto chce być wolny, a kto chce być sługą…” (wystawa przygotowana przez Radio Opole i Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej pod patronatem „Historii Lokalnej”)
– Projekcja filmu pt. „Wolność i Niezawisłość. Ostatnia nadzieja” w reż. Sławomira Górskiego.