„Czwarta struna” z PG 1 teraz z  PSP 5

0

Entuzjastki literatury , miłośniczki  fantasy i jednocześnie  młode pisarki z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Brzegu ( teraz Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5) po raz kolejny biorą udział w konkursie organizowanym przez wydawnictwo „Ridero” – „Misja – książka”.


Jest to ogólnopolski turniej literacki, w którym kilkuosobowe zespoły uczniów szkół ponadpodstawowych współzawodniczą  ze sobą w tworzeniu własnej książki. Młodzi autorzy , przy wsparciu nauczyciela – opiekuna drużyny, piszą opowiadania i projektują książkę od pierwszej do ostatniej strony w inteligentnym systemie wydawniczym Ridero.

Konkurs ma na celu rozwijanie kreatywności i talentów literackich, wzbudzanie zainteresowania procesem powstawania książki oraz zachęcanie do pracy zespołowej. Od 15 grudnia 2017r.  do 31 stycznia 2018r. na stronie wydawnictwa Ridero można oddać swój głos. Pod niżej podanym linkiem można głosować na książkę naszych gimnazjalistek pt. „Czwarta struna”” za pomocą  Twittera lub Facebooka.

W ubiegłym  roku młode pisarki  Weronika Guszpit,  Wiktoria Olszewska, Karolina Szela napisały i zilustrowały książkę pt. „Piąty  żywioł”, satysfakcja z publikacji książki na stronie wydawnictwa Ridero,  emocje towarzyszące akcji reklamowej prowadzonej w szkole i głosowania ,  czytanie fragmentów tekstu  stanowiło niesamowitą frajdę a fakt  empatycznego  „wpływu” na młodsze koleżanki to największy dowód uznania i sukcesu.

Ubiegłoroczna książka nosi tytuł „Piąty żywioł”, tegoroczna to „Czwarta struna”….ponieważ liczebniki nam towarzyszą , mamy nadzieję na kolejny  konkurs w przyszłym roku i książkę o  logicznie powiązanym tytule, np. „Trzeci zmysł…lub Trzecie oko…

Opiekun – Beata Matyszczak

„Dla nas to literacka przygoda, Was – naszych kolegów, koleżanki, ziomków i nauczycieli oraz wszystkie życzliwe osoby prosimy o wsparcie” – powiedziały autorki „Piątego żywiołu”. Dziś tę samą prośbę wyrażają  – EMILIA CYPRYCH,  KLAUDIA DROZD, ZUZANNA MACIERZYŃSKA I MARTA OWAD – autorki „CZWARTEJ  STRUNY” .

Prosimy zwrócić szczególną uwagę na ilustracje  Zuzi Macierzyńskiej – to talent na miarę  Jana Marcina Szancera.

                    ZAPRASZAMY DO CZYTANIA I GŁOSOWANIA  NA „CZWARTĄ STRUNĘ”

https://ridero.eu/pl/books/czwarta_struna/